Škoda Octavia RS

Octavia RS patří k nejsilnějším a nejrychlejším sériově vyráběným modelům Škoda. Kromě toho však zůstává i komfortním a bezpečným společníkem. Provedení RS ve Vás rozproudí adrenalin a přinese nefalšovanou radost z jízdy. Sportovní atmosféra dýchá z každého detailu.

Dokumenty ke stažení

Exteriér

Ke sportovnímu autu patří atraktivní zevnějšek. Charakter Octavie RS skvěle vystihují exkluzivní 18" kola Neptune z lehkých slitin s červeně lakovanými brzdovými třmeny, nárazníky s integrovaným spoilerem, aerodynamický spoiler na pátých dveřích a zdvojená koncovka výfuku. Nechybí tónovaná skla, xenonové světlomety s natáčením, mlhovky v designu RS a LED diody pro denní svícení, která jsou umístěna nad mlhovými světlomety v RS designu zapuštěnými v mřížce se vzorkem včelího plástu.

Interiér

V interiéru vynikají sportovní kožená sedadla s výrazným bočním vedením a emblémem RS, kožený tříramenný multifunkční volant, který je k dispozici ve spojení se šestistupňovou automatickou převodovkou DSG, dále kryty pedálů z ušlechtilé oceli, ale také autorádio Swing s CD a MP3 přehrávačem v elegantním rámečku spolu s ovládáním dvouzónové automatické klimatizace Climatronic. Kryty pedálů z ušlechtilé oceli a vkládané koberečky s šedým obšitím jsou výbavou, která se rafinovaně pohybuje na hranici mezi sportovním stylem a luxusem.

Motorizace

Pro modely Octavia RS jsou připraveny benzinové motory 2,0 TSI o výkonu 162 kW a dieselový „common-rail“ 2,0TDi o výkonu 135 kW. Oba patří ve své kategorii k absolutní špičce a jsou zárukou výjimečných zážitků za volantem.

Technologie

Díky podvozku je Škoda Octavia již od první generace pověstná vynikajícími jízdními vlastnostmi. Poháněná přední náprava typu McPherson se spodními trojúhelníkovými rameny byla díky pečlivému vývoji ještě zlepšena. Výsledkem je maximální přesnost řízení zajišťující plynulý a bezpečný průjezd vozu zatáčkami. Ke skvělému chování vozu přispívá i moderní víceprvková zadní náprava. Díky unikátnímu konstrukčnímu řešení přináší excelentní jízdní vlastnosti, maximální stabilitu vozu a poskytuje řidiči ideální reakci především v extrémních jízdních situacích. Podvozek nové Octavie zkrátka nepřipouští žádné kompromisy mezi komfortem a dynamikou jízdy.