Škoda Octavia

Nová ŠKODA Octavia nabízí bezkonkurenční poměr ceny a užitné hodnoty. Ani v novém modelu ŠKODA Octavia nechybí Simply Clever detaily, které vám zpříjemní užívání vozu.

Dokumenty ke stažení

Exteriér

Nový designový jazyk ŠKODA, jasný, precizní a krystalický, dává vozu harmonické proporce, vysokou funkčnost a nadčasovost. Přídi dominuje maska chladiče s chromovaným rámečkem, který svým tvarováním nechává vyniknout nové logo ŠKODA. Na masku navazují hlavní světlomety s charakteristickým zalomením ve své spodní části. Rozmístění jednotlivých prvků přídě a jejich tvary přitom posilují charisma vozu a jeho sportovní esprit.

Interiér

Výbava Active: V základní výbavě naleznete bezpečnostní prvek ESC s multikolizní brzdou, 7 airbagů, rádio BLUES, el. přední okna a zrcátka s vyhříváním, centrální zamykání, topení s elektronickou regulací apod. Výbava Ambition: Oproti verzi Active zde nalezente přední mlhové světlomety, klimatizaci, centr. zamykání s dálkovým ovládáním, loketní opěra vpředu JUMBO BOX, síťový program v zavazadlovém prostrou apod. Výbava Elegance: Výbava obsahuje navíc Maxi DOT, tempomat, dvouzónovou klimatizaci CLIMATRONIC, zadní světla s LED diodami, vkládané tkané koberce, kola z lehké slitiny VELORUM a mnoho dalšího.

Motorizace

Přeplňované benzínové motory s přímým vstřikováním paliva dosahují ploché křivky točivého momentu v širokém pásmu otáček. Právě díky přeplňování mají motory dostatek síly v nižších otáčkách, kde motor používáte nejčastěji. V pásmu nižších otáček motor vyniká menší hlučností, spotřebou i emisemi. Přímé vstřikování paliva zvyšuje účinnost spalování a umožňuje dosahovat lepších výkonových vlastností motoru. V případě naftových motorů se jedná o vysokotlaké vstřikování paliva systémem common-rail. Filtr pevných částic pro naftové motory zajišťuje produkci čistších a k životnímu prostředí šetrnějších výfukových plynů.

Technologie

Manuální převodovky vynikají kulisou řazení s jasně vymezenými krátkými drahami chodu řadicí páky. Podle verze mohou být pěti- nebo šestistupňové. Pozice jednotlivých převodových stupňů jsou díky optimální délce a tvaru řadicí páky snadno dosažitelné. Automatické převodovky DSG (Direct Shift Gearbox) přejímají to dobré a potlačují to horší z manuálních i klasických převodovek. DSG jsou převodovky, které umožňují rychlé a přesné řazení, poskytují vysokou míru komfortu a k tomu ještě nabízí příznivou spotřebu paliva. Podle verze mohou být šesti- nebo sedmistupňové.